از 20 مرداد به مستاجرین وام مسکن اعطا می شود

مستاجران برای دریافت وام به بانک معرفی می گردند

معاون وزیر راه و شهرسازی درباره معرفی مستأجران به بانک برای اخذ وام مسکن از ۲۰ مرداد خبر اعطا کرد . که این کار در راستای سیاست کاهش قیمت مسکن انجام می شود

*** معرفی مستأجران یرای دریافت وام مسکن

به نقل از خبرگزاری صنایع , محمود محمودزاده با اشاره به این که موضوع مسکن یک موضوع چندوجهی است و باید از زوایای مختلف مورد بررسی قرار بگیرد , اظهار داشت :

کاهش قیمت مسکن به وجوه مختلفی از اقتصاد وابسته است و این‌که تصور شود تنها با ارتقا تولید یا وضع مالیات , قیمت‌ها در بخش‌مسکن کاهش مییابد , تصوری درست نیست و می بایست از شقوق مختلف به این زمینه رسیدگی شود .

او با تاکید بر این که قطعا ایجاد مسکن , نیاز کشور است و سیاست‌گذاری‌ها بر مبنای افزایش ساخت مسکن پایه‌گذاری شده است , خاطر نشان کرد :

بر پایه ی آمارها فعلا , تعداد واحدهای مسکونی موجود در کشور از تعداد خانوار بیشتر است اما در عین درحال حاضر قضیه نبود مسکن در مملکت موجود است که بزرگ‌ترین علت آن این است که بخش عمده‌ای از مسکن‌های مجود در توا‌ن خرید گروه‌های انگیزه نیست , به همین منظور , وزارت خط راه و شهرسازی , سناریوی چندین وجهی را پباده سازی کرده و درگیر انجام آن است . که این سناریواعطای وام مسکن است.

وام مسکن

 

*** کاهش بها سیمان و فولاد

محمودزاده سیاست‌گذاری‌های وزارت را دربرگیرنده مالیات بر خانه‌های خالی با هم‌فکری اداره امور مالیاتی , اتمام واحدهای مسکونی مهر باقیمانده , ایجاد مسکن ملی , و تقویت جریان ایجاد مسکن بیان کرد و خاطرنشان کرد :

جدیدترین دستوری که در هفته قبلی از سوی رییس‌جمهور بیان شد , قضیه کاهش قیمت فولاد و سیمان و خروج این دو گذارده ساختمانی از بورس برای حمایت از مسکن حمایتی با قیمت ثابت و بر مبنای ارزش سال گذشته با ۲۰ درصد ارتقا بود که این فعالیت , تفاوت جدی و تاثیرگذاری را روی بها تمام شده خواهد گذاشت .

نائب رئیس وزیر راه و شهرسازی در خصوص راهکارهای دولت برای ارتقاء افسار گسیخته قیمت‌مسکن , ادامه داد :

پیشنهادهای وزارت راه و شهرسازی راجع‌به ساماندهی بازار مسکن در قالب اجاره و بازار خرید و فروش به دولت , ارائه شد . در بخش اجاره دو مصوبه , تعیین سقف افزایش اجاره ارزش و ودیعه‌مسکن مصوب شد که نقش مهمی در ساماندهی بازار مسکن خواهد داشت .

او بابیان اینکه ثبت‌نام ودیعه اجاره تا ۹ مرداد انجام شد و تا قبل از ۲۰ مرداد , وام ودیعه اجاره‌مسکن به واجدان شرایط پرداخت میگردد , اعلام‌کرد :

پالایش‌ متقاضیان وام ودیعه از ۱۱ مرداد آغاز شده است و تا گذشته از ۲۰ مردادماه به پایان می‌رسد و واجدان حالت به سیستم بانکی برای دریافت وام ودیعه آرامبخش معرفی میشوند .

*** اقدامات وزارت برای تنظیم بازار مسکن

به نقل از خبرگزاری صنایع , معاون وزیر راه و شهرسازی درباره تنظیم بازار و اقدامات وزارت , اظهار داشت :

بزرگترین اقداماتی که در حوزه تهیه بازار مسکن از سمت وزارت راه و شهرسازی سیاست‌گذاری شده‌است , مسئله مالیات بر منزل های خالی , افزایش ساخت مسکن , ارائه مشوق های خدماتی از جمله تخفیف دلایل در صدور پروانه , در ارائه خدمات مهندسی , و کاهش مالیات برای سازندگان فعال است که نقش مهمی در تنظیم بازار مسکن خواهد گذاشت .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

scroll to top