بازدید از واحد های صنعتی قزوین

بازدید از واحد های صنعتی قزوین

دبیر ستاد تسهیل و رفع موانع ایجاد در سفر به استان قزوین از چند واحد صنعتی این استان مشاهده کرد .در بازدید از واحد های صنعتی قزوین نکاتی اعلام شد.

*** بازدید از کارگاه تولید و فرآوری محصولات لبنی

به نقل از خبرگزاری صنایع , میثم زالی در بازدید از یک کارخانه ساخت و فرآوری محصولات لبنی , مدیران و کارگران این کارگاه مشکلات و دغدغه‌های خود را ابلاغ کردند و همینطور مدیرعامل مجموعه گزارشی از عملکرد مجموعه خود را ارائه اعطا کرد .

*** بازدید از مجموعه نساجی

زالی در بازدید از یک گروه نساجی که به دلیل بدهی‌ها و معوقات قانونی به صورت نیمه تعطیل درآمده بود , با مالکان این مجموعه تولیدی گفت و گو کرده و قول پیگیری و مساعدت برای رفع موانع واگذاری این واحد تولیدی به یک فعال بخش سری صنعت , برای راه‌اندازی مجدد و ایجاد بیش از هزار فرصت شغلی را اعطا کرد .

*** پرداخت حقوق و دستمزد و مطالبات معوقه

بعد از آن زالی از خط تولید یک مجموعه ساخت و فرآوری محصولات مربوط به نشاسته بازدید کرد و مدیرعامل مجموعه در حاشیه این بازدید گزارشی از روند بهبود تولید و فروش خویش بعداز ییگیری‌های این شورا برای رفع برخی موانع قانونی ارائه کرد .

در حاشیه این مشاهده , تعدادی از کارگران یک واحد تولیدی تعطیل شده استان قزوین که چند ماه حقوق و دستمزد و مطالبات معوقه داشتند , تجمع کرده و خواستار شنیده شدن خواسته‌ها و اعتراضات خویش توسط مسئولان استان بودند .

زالی با حضور در تجمع کارگران , گزارشی از پروسه پیگیری ستاد که از چند ماه پیش و با ارتباط همیشگی با نماینده کارگران و رایزنی با مسئولان قضایی و همچنین مدیران شرکت توانیر و اداره امور مالیاتی برای بازگشایی مجدد این واحد تولیدی و پرداخت معوقه‌ها کارگران ارائه اعطا کرد .

بازدید بعدی از یک واحد صنعتی تولید محصولات تهویه هوا بود که به تازگی با منفعت مندی از حمایت ستاد برنده شده بود سپرده های ارزی خود را پس از ۸ ماه پیگیری از یکی از بانکهای کشور به خواسته بهبود روند تولید و افزایش کارگران و ایجاد اشتغال پایدار در استان آزاد کند .

*** برگزاری جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان قزوین

در‌این بازدیدها جمالی پور استاندار قزوین , تنی چند از معاونان استاندار , بعضا مسئولان قضایی استان و تنی چند از مدیران ارشد مدنی استان قزوین هم حضور داشتند .

آخرین برنامه زالی در این مسافرت , حضور در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع ایجاد استان قزوین بود که با حضور استاندار , نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی , ریاست دادگستری و دادستان قزوین , مدیران ارشد استان و تنی چند از مدیران بانک‌ها و مدیران واحدهای صنعتی برگزار شوید .

جمالی پور استاندار استان قزوین با تبریک دهه کرامت و همینطور روز صنعت و معدن به فعالان این بخش , صنعت را یکی از مهم ترین ارکان اقتصاد دانست و اظهار داشت :

تلاش برای رفع معضلات و مشکلات فعالان بخش صنعت , لازمه حل بیشتر مشکلات اقتصادی و معیشتی است .

*** مشکلات صنعت‌گران

رئیس سازمان صنعت استان قزوین با اشاره به مهم ترین مشکلات صنعتگران این استان , اظهار کرد :

بیشترین مسئله ای که امروز فعالان بخش صنعت در استان قزوین با آن درگیر میباشند , نحوه تعامل با سیستم بانکی است .

بعداز آن شش نفر از مدیران صنایع استان هر کدام به طور جداگانه دغدغه ها و معضلات واحد تولیدی خود را بیان کرده و در کارگروه پیرامون این مشکلات بحث شد و برای حل این مشکلات تصمیماتی در کارگروه مصوب شد .

سه تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی هر کدام به بیان دیدگاه‌ها و نظرات خویش برای رفع موانع تولید در استان پرداخته و به لزوم حمایت از ستاد و کارگروه‌های استانی آن برای حل و فصل مشکلات واحدهای تولیدی تاکید کردند .

در پی جلسه رئیس دادگستری و دادستان استان نیز گزارشی از نحوه حمایت دستگاه قضایی از مصوبات کارگروه تسهیل و رفع موانع ساخت ارائه دادند . .

*** تحقق شعار جهش تولید

دبیر ستاد تسهیل و رفع موانع ایجاد در پایان ضمن تشکر از همراهی و همدلی مسئولان استان و نمایندگان مجلس , تصریح کرد :

همگی با رویکرد همکاری و همدلی به دنبال تحقق شعار جهش ایجاد هستیم .

در بحث قوانین ظرفیت های خوبی موجود است که هنوز کاملا استفاده نشده و به طور مثال در صورت اجرای کامل ماده ۶۱ قانون رفع موانع ایجاد , تحقق شعار جهش تولید دست یافتنی خواهد بود .

هنگامی یک تولیدکننده بدهکار می شود , از جهت‌های متعدد مورد فشار قرار می گیرد , یک بیمار اورژانسی نیز اگر از سرویس ها اولیه اورژانس بهره‌مند نگردد , ادامه حیات او دور از انتظار است .

باید به تولیدکنندگانی که بدهکار شده‌اند فرصت اعطا کرد .

اعمال محدودیت‌های بانکی , ثبتی و بازرگانی علیه واحدهای تولیدی منجر به تعمیق بحران بیشتر در واحد میشود .

وی در ادامه , خاطر نشان کرد :

تولیدکننده تمام هویت خویش را در خاک استان پرچ میکند و اما هیچگاه به میل خود زیر بار معوقات نمی‌رود .

بیشتر تولیدکنندگان واحد تولیدی خود را به چشم فرزند خود میبینند و برای آن دلسوزی میکنند .

پیشنهادم به همه مسئولان , علی الخصوص مسئولان قضایی استان این است که از واحدهای تولیدی بازدید داشته باشند و با شرایط آن‌ها از نزدیک آشنا شوند . در این حالت اگر ما از نهادهای حاکمیتی و قضایی کمک بخواهیم با نگاه باز‌تری ما‌را همراهی خواهند کرد .

*** اهدای لوح در خصوص تکریم صنعتگران

به گزارش خبرگزاری صنایع , در پایان لازم به ذکر است , لوحی مزین به بخش‌هایی از نامه امیرالمومنین ( ع ) به مالک اشتر در خصوص بزرگداشت صنعتگران از طرف دبیر ستاد تسهیل و رفع موانع ایجاد و استاندار قزوین به دادستان و رئیس دادگستری استان اهداء شد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

scroll to top