28 هزار واحد صنعتی مورد بهره برداری قرار گرفتند

28 هزار واحد صنعتی مورد بهره برداری قرار گرفتند

آمارهای سازمان صنایع کوچک حاکی از آن است که از ۲۸ هزار و ۶۳۶ واحد صنعتی خرد , کوچک , متوسط و بزرگ در کشور تا پایان فروردین‌ماه بهره‌برداری شده‌است .

*** بررسی آمارهای سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی

به نقل از خبرگزاری صنایع , بررسی آمارهای منتشره سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران حاکی از بهره‌برداری از ۲۸ هزار و ۶۳۶ واحد صنعتی خرد , کوچک , متوسط و بزرگ در میهن تا پایان فروددین ماه ‌ماه سال ۹۹ است .

این واحدهای صنعتی با مجموع سرمایه‌گذاری ۴۶۲ هزار و ۳۰۳ میلیارد تومانی به بهره‌برداری رسیده و زمینه اشتغال‌زایی ۸۸۵ هزار و ۷۴۰ نفر را فراهم نموده است .

از این تعداد , یک‌هزار و ۸۹۳ واحد خرد با اشتغال‌زایی ۹۸ هزار و ۳۱۶ نفر , ۲۳ هزار و ۵۵۰ واحد کوچک با اشتغال‌زایی ۴۵۱ هزار و ۶۰۹ نفر , دو هزار و ۱۴۶ واحد با اشتغال‌زایی ۱۳۹ هزار و ۷۹ نفر و یک‌هزار و ۴۷ واحد با اشتغال‌زایی ۲۳۲ هزار و ۷۳۶ نفر بوده است .

واحد صنعتی

*** بیشترین تعداد بهره‌برداری از واحدهای صنعتی

بیشترین تعداد واحدهای صنعتی به بهره‌برداری رسیده تا این تاریخ به ترتیب در بخش فلزی با ۱۲ هزار و هفت واحد , شیمیایی با ۱۰ هزار و ۱۲۵ واحد , غذایی و آشامیدنی با هفت هزار و ۷۹۱ واحد , کانی غیرفلزی با پنج هزار و ۲۹۲ واحد , سلولزی با سه هزار و ۳۵۱ واحد , خدماتی با سه هزار و ۱۲۷ واحد , نساجی با دو هزار و ۴۴۲ واحد و برق و الکترونیک با یک‌هزار و ۵۴۱ واحد بوده است .

همینطور در این زمان هفت هزار و ۵۳۰ واحد از واحدهای صنعتی به بهره‌برداری رسیده به دلیل نبود نقدینگی , یک‌هزار و ۶۳۰ واحد به دلیل کمبود بازار , ۳۰۸ واحد به دلیل اختلاف شرکا , ۲۳۱ واحد به دلیل تامین نشدن مواد نخستین و ۱۲۲ واحد به دلیل نقصان ماشین‌آلات غیرفعال شده‌اند .

*** احیای یک‌هزار واحد صنعتی

به نقل از خبرگزاری صنایع , این گزارش حاکی است از سال ۹۶ تا آذرماه ۹۸ تعداد سه هزار و ۹۰۶ واحد به افتتاح رسیده غیرفعال شدند ; وزارت صنعت , معدن و تجارت برای احیای یک‌هزار و ۵۰۰ واحد صنعتی ساکن در شهرک‌ها و نواحی صنعتی در سال ۹۹ برنامه‌ریزی کرده که میزان اشتغال‌زایی این واحدها طبق برنامه ۲۷ هزار نفر است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

scroll to top