سومین نمایشگاه کاغذ با حضور 60 کمپانی برگزار شد

سومین نمایشگاه کاغذ با حضور 60 کمپانی برگزار شد

بهمن حسین زاده مدیر عامل شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ج . ا . ایران اظهار داشت : سو‌مین نمایشگاه  کاغذ , مقوا , فرآورده های سلولزی و ماشین آلات وابسته , 24 تا 27 تیرماه امسال در محل مستمر نمایشگاههای بین المللی جمهوری اسلامی ایران برپا می شود .

او خاطر نشان کرد : درین نمایشگاه بیش از60 کمپانی داخلی , محصولات خویش را که شامل انواع کاغذ , مقوا و ماشین آلات تولید است , به نمایش میگذارند .

مدیرعامل کمپانی سهامی نمایشگاهها , با تاکید بر اینکه بازدید از سومین نمایشگاه کاغذ و مقوا طبق پروتکل بهداشتی تنها برای متخصصین است , گفت : زمان بازدید از این نمایشگاه برای متخصصین از ساعت 10 صبح تا 18 می‌باشد .

او افزود : تمهیداتی اندیشیده شده تا تماشا مجازی از نمایشگاه عام المنفعه عموم مردم از طریق شبکه تلویزیونی ایران کالا آماده باشد .

به گفته حسین زاده سو‌مین نمایشگاه تخصصی برگه و مقوا در حالی برگزار می شودکه نیاز مرز و بوم به اشکال صفحه چاپ و تحریر 350 هزار بدن است که بیشترآن از روش واردات تامین می‌شود .

او خاطر نشان کرد

: فعلا 3 کارگاه ایجاد کاغذ چاپ و تحریر در کشور ایران موجود هست که به دلیل مشکلات متفاوت ایجاد چندانی ندارند .

این مقام مسئول نمایشگاهی با اشاره به اینکه اینک نیاز کشور به برگه خبرنامه حدود 65 هزار تن است , اظهار داشت : برای تامین این میزان , کارخانه چوب و کاغذ مازندران به عنوان صرفا تولید کننده کاغذ روزنامه فعال می‌باشد , که آن هم به دلیل مشکلات , ایجاد زیادی در سال 98 نداشته و عمده نیاز کشور از طریق واردات تامین شده است .

به گفته حسین زاده نیاز کشور به انواع کاغذ بسته بندی حدود یک میلیون تن برآورد می شود , در حالی که ظرفیت ماشین آلات نصب شده در داخل 3 میلیون تن است .

او خاطر نشان نمود : در بخش ایجاد کاغذ بسته بندی , 80 واحدفعال وجود دارد که می توانند 100 درصد نیاز کشور را در این بخش تامین نمایند .

مدیریت عامل کمپانی سهامی نمایشگاهها به نیاز 160 هزار تنی کشور به کاغذ تیشو اشاره نمود و گفت : در‌این بخش , ظرفیت ماشین آلات نصب شده 300 هزار تن است که خوشبختانه تمام نیاز داخلی را تامین کرده و وارداتی انجام نمی‌شود .

گفتنی است , بر اساس آمارها نیاز کشور به کارتن در حدود یک میلیون تن میباشد که 170 واحد فعال با ظرفیت تولید 3 میلیون تن , این میزان نیاز را برطرف می نمایند . همچنین 70 کارخانه تولید مقوای بهداشتی هم در داخل وجود دارند که تامین کننده 100 هزار تن نیاز در این زمینه میباشند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

scroll to top