آغاز نام نویسی طرح وام ودیعه مسکن

خبر جدید وزیر راه و شهرسازی از مصوبه تازه ستاد ملی کرونا برای  تمدید تایم نام نویسی طرح وام ودیعه مسکن تا آخر مهرماه سال جاری می باشد.
بنابر گزارشی این در حالی است که آمارها نشان می‌دهند تعداد واجدان وضعیت این وام ها به 355 هزار نفر هم اندازه 60 درصد ظرفیت 600 هزار فقره ای این وام ها رسیده است.

صحبت های اسلامی در خصوص طرح وام ودیعه مسکن

اسلامی وزیر راه و شهرسازی با اشاره به مصوبه نو ستاد ملی رویا رویی با کرونا اعلام‌کرد: در گرد‌همایی در میان وزارت راه و شهرسازی و ستاد ملی تقابل با کرونا، موفق شدیم تا مصوبه ای را دریافت کنیم تا به سبب آن دوران نام نویسی طرح وام ودیعه مسکن برای مستاجران تا اخر مهرماه سال جاری تمدید شود.

تمدید این وام ها بدین عامل انجام شد که مستاجرانی که برنده به نام نویسی نشدند یا این که در مهلت مقرر از خبر گرفتن وام ها اطلاع نیافتند برای نام نویسی در‌این طرح اقدام نمایند.

این مسئول در توضیح آمار مربوط به وام  ودیعه مسکن گفت: تا به امروز ۱۳۸ هزار مستاجر در وام ودیعه مسکن تشکیل پرونده داده اند؛ ۴۰ هزار نفر تا به امروز وام گرفته اند البته به صورت کلی قرار است این وام ها به ۶۰۰ هزار نفر پرداخت شود.

 

نام نویسی طرح وام ودیعه مسکن

 

این بیانات در شرایطی است که ششم مهر، به گزارش اصلانی رئیس کل اقتصاد مسکن وزارت راه، از تمدید مهلت اخذ وام اجاره تا پایان دی، برای اشخاصی که قبلاً نام نویسی کرده بودند، خبر داده و تاکید کرده بود که در حال حاضر نام نویسی تازه برای وام ودیعه مسکن انجام نمیشود.

از طرف دیگر گفتگوها وزیر راه، محدودتر شدن دامنه اجرای این طرح را نشان میدهد. به دلیل آن که بنا بر اعلام مسئولان وزارت روش در مرداد همین سال، از بین 6. 6 میلیون مستاجر در مرزو بوم، حدود 2 . 2 میلیون مستاجر نیازمند حمایت بوده و در عین حالا برای بهره مندی یک میلیون خانوار از کمک ودیعه مسکن طرح ریزی شده بود. رقمی که هم اکنون وزیر راه آن را 600 هزار نفر میگوید.

به هیچ عنوان نباید آمارهایی که از طریق آنان استقبال نه چندان زیاد از طرح وام ودیعه مسکن را استنباط کرد، نادیده بگیریم.

طبق اعلام مسئولان وزارت شیوه، تا به امروز حدود 355 هزار نفر دارای شرایط اخذ وام شناخته گردیده اند که‌این تعداد چه بسا نسبت به محدود شدن دامنه اعطای وام به 600 هزار نفر هم خالی ماندن 60 درصدی گنجایش آن را نشان میدهد.

به نظر میرسد وضعیت تقریبا مشقت بار بعضا بانک‌ها برای پرداخت وام ها و همینطور ناتمام گذاشتن روند درخواست وام ها به جهت عقد قرار داد نو یا این که کندی پروسه رسیدگی به درخواست وام ها، در این مورد موءثر بوده است. با این وجود، به نظر می‌رسد با تصمیمات اخیر یعنی تمدید مهلت اخذ وام و هم نام نویسی، لحاظ منفی بعضی مستاجران درباره‌ی این وام تغییر نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

scroll to top