مصرف برق صنایع کشور با ارتقا 11درصدی مواجه است

مصرف برق صنایع کشور با ارتقا 11درصدی مواجه است

سخنگوی صنعت برق از ارتقا ۱۱ درصدی مصرف برق صنایع بزرگ کشور در سال جهش تولید خبر بخشید .

*** ارتقاء مصرف برق

به نقل از خبرگزاری صنایع , مصطفی رجبی مشهدی از افزایش درصدی مصرف برق در سال جاری , اظهار داشت :

مصرف برق در سال جاری ۱۱ درصد ارتقاء یافت .

در بخش کشاورزی نیز با ۴ درصد افزایش همراه بوده و برنامه‌های مدیریت بار در قالب ۲۹۶ هزار تفاهم نامه و بدون خدشه به روند ساخت , با موفقیت اجرا شده‌است .

با اشاره به توصیه مقام معظم رهبری در خصوص تصحیح فرسودگی شبکه‌های برق از افزایش سرعت عمل در بازسازی و بازسازی شبکه‌های فرسوده و برنامه‌ریزی و تامین منابع لازم خبرداد که قطعی‌های محدود شبکه را کاهش میدهد .

*** توسعه شبکه‌ها

او راجع‌به بسط شبکه‌ها و به مدار آوردن ۲۲۰۰ مگاوات نیروگاه را از اقدامات صنعت برق برای گذر از پیک فصل تابستان امسال تیتر کرد :

ارتقاء گنجایش نیروگاهی سرمایه‌گذاری بالایی نیاز داراست و نباید این مساله را با گرانترین روشها حل کنیم از این رو در قالب برنامه‌های مدیر توشه , این سال ۲۹۶ هزار تفاهم‌نامه را عمدتا با بخش‌های صنعتی , کشاورزی و تجاری برای کاهش مصرف در ساعت‌ها نقط ی اوج توشه که ۲۰۰ تا ۳۰۰ ساعت در سال را مشتمل بر می شود , به امضاء رساندیم و خبر عالی پرورش مصرف برق بخش‌های تولیدی میهن در سال جهش ساخت است که در بخش صنعت های بزرگ با ۱۱ درصد و در بخش کشاورزی با ۴ درصد ارتقاء همراه شده‌است .

مصرف برق

*** محدودیت مصرف بخش‌های تولیدی کشور

نائب رئیس برنامه‌ریزی و امور اقتصادی توانیر , محدودیت مصرف بخش‌های تولیدی کشور را براساس تفاهم‌نامه , با هماهنگی قبل و سوای هرگونه اخلال در روند تولید عنوان کرد :

محدودیت مصرف بخش‌های تولیدی کشور را براساس تفاهم‌نامه , با هماهنگی قبلی و بدون هرگونه اخلال در روند ایجاد که به مشترکان همکار با برنامه اجازه می دهد در ساعات غیر اوج بار بیشتر از دیماند تخصیص یافته مصرف نمایند که کاملا مبتنی بر صرفه اقتصادی و منافع ملی و بدون خدشه به پروسه ایجاد است .

ممکن است به دلایلی نادر مثل پیدایش اتفاقات در شبکه , میزان ساعت ها همیاری تفاهم نامه‌ها افزایش یابد که خوشبختانه امسال هیچ موردی از خاموشی که نیاز باشد از قبل به مشترکان اطلاع دهیم نداشتیم و با اهتمام کارکنان صنعت برق , ارایه خدمات در شرایط گرما و کرونا به خیر انجام شد .

*** مدت همکاری مشترکان

به نقل از خبرگزاری صنایع , سخنگوی صنعت برق در پایان پیرامون مدت همکاری مشترکان در قالب تفاهم‌نامه ذکر کرد :

مقطع همکاری مشترکان در قالب تفاهم‌نامه معمولا تا ۱۵ شهریور ذکر کرد که با اعتنا به کاهش دما توقع می رود برنامه‌های مدیریت بار طی هفته‌های آینده و با توجه به مقاومت شبکه سراسری کاهش یابد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

scroll to top