شرایط اخذ وام برای مشاغل خانگی چیست؟

شرایط اخذ وام برای مشاغل خانگی چیست؟

ستاد ساماندهی و حمایت از شغل ها خانگی مرزوبوم در روزهای پیشین خاطرنشان کرد که میزان وام برای درخواست کنندگان مشاغل خانگی تا سقف ۵٠ میلیون تومان ارتقاء یافته است .

این خبر را مهناز امامدادی , دبیر ستاد سوق دهی و حمایت از شغل ها خانگی مرزو بوم داده و در این زمینه گفته , با شیوع کرونا مشکلات بخش اعظمی برای شغل ها خرد و کوچک ساخت شد و ما به‌این فیض رسیدیم که برای شغل ها و کسب‌وکارهای متضرر از کرونا تسهیلاتی در حیث بگیریم . بر این اصل با اعتنا به فهرستی که از این شغل ها در اختیار داریم و به تناسب حق تقدم و میزان استحقاق برای اخذ وام , آن‌ها‌را مورد حمایت قرار می دهیم .

وی با اشاره به ارتقاء سقف وام ها شغل ها ابلاغ کرده , ‬ میزان وام شغل ها خانگی برای افراد حقیقی وواقعی تا قبل از این ٢٠ میلیون تومان بود که تا سقف ۵۰ میلیون تومان ارتقاء یافته و برای فعالیت‌های گروهی و شبکه‌ای و پشتیبانی هم تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان وام در لحاظ گرفته شده‌است .

ولی در این میان این پرسش مطرح است که شغل ها خانگی چه می باشد و اخذ وام آن چه قوانینی دارد؟

شغل ها خانگی آن مدل از فعالیت‌هایی است که بوسیله عضو یا این که اعضا خانواده در فضای مسکونی در قالب یک طرح کسب و فعالیت فارغ از مزاحمت و ساخت اخلال در متانت واحدهای مسکونی همجوار صورت می گیرد و سبب ساز به ساخت سرویس یا این که و یا این که کالای قابل عرضه به بازار بیرون از محیط مسکونی می‌گردد .

شاغلین کسب و فعالیت مذکور برای کسب منافع به صورت‌های پایین عمل می‌کنند :

مشاغل خانگی

۱ – انجام کار به صورت کارمزدی برای کارفرمای بیرون از محیط مسکونی

۲ – انجام عمل غیر وابسته از جمله تامین مواد نخستین تا عرضه و متاع به بیرون از محیط مسکونی

۳ – انجام کار به صورت تعاونی , اتحادیه ویا شرکت کردن با بنگاه های بالا دستی تامین کننده مواد اول و عرضه کالا آنها در بازار , ترجیحا به صورت کسب و عمل خوشه ای

متقاضیان وام شغل ها خانگی برای اخذ وام ها ابتدا می بایست در طرح جهت دهی و حمایت از شغل ها خانگی که در درحال حاضر اجرا است , شغل ها خویش را به ثبت برسانند . متقاضی ها می توانند با مراجعه به سامانه شغل ها خانگی به پست الکرونیکی mashaghelkhanegi . ir نسبت به کامل شدن فرم‌ها و کسب داده ها مایحتاج مبادرت نمایند .

درخواست کنندگان شغل ها خانگی اضطراری است متناسب با جور عمل موردنظر خویش یکی‌از فرم‌های ثبت‌نام ( غیروابسته – ذیل پوشش – حمایت کننده ) را کامل شدن نمایند . فرم‌های تکمیلی بوسیله دستگاه اجرائی مربوطه بررسی‌شده و در صورت تائید طرح در دستگاه اجرائی , جواز ذی‌ربط صادر خواهد شد .

فرایند اخذ وام مشاغل خانگی

درخواست کنندگان شغل ها خانگی می بایست از مهارت و تخصص کافی جهت انجام شغل خانگی موردنظر برخوردار باشند .

درصورتی‌که شغل موردنظر متقاضی در فهرست شغل ها خانگی جانور نباشد , درخواست کننده میتواند شغل مدنظر خویش را توصیه کند . شغل ها پیشنهادی متعاقباً بررسی و در صورت ثبت , به فهرست شغل ها خانگی طولانی تر خواهند شد .

کسانی که در قالب فرم اشخاص ذیل پوشش ثبت‌نام می نمایند , در صورت داشتن وضعیت حتمی و وجود حمایت کننده متناسب با موقعیت آنها , به فرد حمایت کننده معرفی خواهند شد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

scroll to top