دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی و معافیت های 3 ساله

قرارداد های 3 ساله معاف از مالیات خواهند بود

مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی اعلام کرد قراردادهای اجاره ۳ ساله از مالیات معاف می شوند .

 

*** جزئییات طرح مالیات بر خانه‌های خالی

 

به نقل از خبرگزاری صنعت های , پروانه اصلانی , در رسانه ملی , مسئله جزییات طرح مالیات بر خانه‌های خالی , اظهار داشت :

 

درحال حاضر پیشنهاد مشخص وزارت راه و شهرسازی این است , کسانی که تا شهریور واحدهایشان را عرضه کنند از مالیاتی که از ابتدای قانون تاکنون می بایست می پرداختند , معاف میشوند .

 

مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی , پیرامون پرداخت مالیات خانه‌های خالی , خاطر نشان نمود :

 

همینطور کسانی که رغبت داشته باشند , قراردادهای اجاره شان را ۳ ساله منعقد نمایند از مالیات بر خانه‌های خالی و بقیه مالیات‌هایی که در بخش مسکن قرار است وضع و اوضاع شوند , معاف خواهند شد .

 

در شرایطی که بسته مالیات بر خانه‌های خالی را مشوق ها در کنار برخی مقررات سخت‌گیرانه در نظر بگیریم , حتما به تعادل در بازار مسکن و بازار اجاره , یاری می شود .

او در زمینه‌ی تولید مشکلات و چالش‌هایی بر سر اجرای قانون و دور زدن‌‌های قانونی در غیرقابل سکونت ارزیابی شدن برخی واحدها با امضاهای طلایی , گفت : فساد در هر کشوری و برای هر رسمی ممکن است اتفاق بیفتد و راه‌های گریز از قانون وجود داشته باشد . ولی اصولا انگیزه این است که تمامی مورد ها این چنینی , شناسایی شوند .

 

*** اجرای قانون مالیات بر خانه‌های خالی

مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن بابیان این‌که , در‌صورتی‌که اجرای ضابطه مالیات بر خانه‌های خالی بتواند , ۵۰ درصد منزل های خالی را شناسایی و وارد بازار مسکن نماید , رسالتش را انجام داده است و قطعا بتدریج , فرهنگ مالیات در کشور جا می افتد ; تصریح کرد :

 

سامانه املاک و اسکان نه از جنبه صرفا ثبت معاملات بلکه از جنبه‌ احصا و شناسایی سکونت افراد , اتفاق بزرگی در مرزوبوم است .

 

این طرح در سال ۷۱ نیز مطرح شد . ولی در اختیار نبودن آمار و اطلاعات دقیق , از جمله دلایل تاخیر در اجرای هرگونه برنامه‌ای بود .

 

اصلانی با اشاره به این‌که درباره خانه‌های خالی نگرانی‌ها زیاد نیست , توضیح داد :

 

زیرا درصورتی که خانه نباشد مشمول این مالیات نخواهد شد و چون ضمانت‌های اجرایی در این قانون تدارک دیده شده اینک هر که بتواند منزل خویش را خالی نگهدارد سیستم اذن نخواهد بخشید . بدین ترتیب خانه‌های خالی به بازار عرضه خواهد شد .

دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی

 

*** قرار نیست در سرمایه‌گذاری , مالیاتی اخذ شود

 

به گزارش خبرگزاری صنعت های , مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن در پایان بابیان این که , برای بیشتراز ۱۰۰ هزار منزل خالی این طرح و گرفتن مالیات از خانه‌های خالی موجب عرضه جزو خانه‌های خالی به بازار مسکن خواهد شد , اظهار داشت :

 

بدین ترتیب با این فعالیت بیشتراز دو برابر ساخت ظرفیت یک کشور وارد بازار خواهد شد . همچنین مجلس در نظر دارد اصلاح نرخ‌ها را به گونه‌ای انجام دهد که مشکلی تولید نشود . به این ترتیب درین طرح قرار نیست در سرمایه‌گذاری مالیاتی اخذ شود و صرفا از سوداگران بازار مسکن مالیات اخذ میشود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

scroll to top