شاخص فرابورس تهران یک ملیون و 902 هزار واحد سقوط کرد

شاخص فرابورس تهران سقوط کرد

شاخص فرا بورس در جریان معاملات ۲۵ مرداد ماه بازار سرمایه با ثبت افت بیش از هفتاد و دو هزار واحد , تا طول یک ‌میلیون و ۹۰۲ هزار واحد عقب‌نشینی کرد .
شاخص بورس
خبرگزاری صنایع گزارش میدهد :
شاخص بورس در جریان معاملات ۲۵ مرداد ماه بازار سرمایه با ثبت افت بیش از هفتاد و دو هزار واحد , تا ارتفاع یک ‌میلیون و ۹۰۲ هزار واحد عقب‌نشینی کرد .

*** افت شاخص فرا بورس

فرابورس

به نقل از خبرگزاری صنایع , در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از ۷میلیارد و ۶۳۹ میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۹هزار و ۱۹۲میلیارد تومان در بیشتراز ۹۴۶ هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با افت ۷۲ هزار و ۴۴۷ واحدی , در طول یک ‌میلیون و ۹۰۲ هزار واحد قرار گرفت .

بیشترین اثر منفی بر دماسنج بازار سهام در روز امروز به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های صنایع پتروشیمی خلیج فارس , فولاد مبارکه اصفهان و ملی صنایع مس جمهوری اسلامی ایران شد و برعلیه شرکت‌های سرمایه‌گذاری سیمان تامین , تامین سرمایه امید و بیمه آسیا با رشد خود مانع افت بیشتر نماگر بازار سهام شدند .

شاخص‌های اصلی بازار سرمایه نیز روز منفی را پشت‌سر گذاشتند ; به‌طوری که شاخص قیمت ( وزنی ــ ارزشی ) ۱۹۰۳۱ واحد , کل ( هم‌وزن ) ۱۱۱۰۵واحد , قیمت ( هم‌وزن ) ۷۲۸۸واحد , آزاد شناور ۹۸۷۰۸ واحد و شاخص‌های‌ بازار اول و دوم هم به‌ترتیب ۵۸۸۱۲ و ۱۲۲۷۷۵ واحد افت کردند .

*** پروسه معامله در فرابورس

, در بازارهای فرابورس جمهوری اسلامی ایران نیز با معامله ۲ میلیارد و ۱۴۲ میلیون ورقه به‌ارزش ۴ هزار و ۷۲۸ میلیارد تومان در ۴۱۱ هزار و ۳۹۵ نوبت , شاخص فرابورس ( آیفکس ) ۵۷۵ واحد افت کرد و در طول ۱۹هزار و ۹۰۵ واحد قرار گرفت .

در این بازار هم روز جاری بیشترین اثر منفی بر شاخص فرابورس به اسم نمادهای معاملاتی پتروشیمی مارون , سنگ آهن گهر زمین و پتروشیمی تندگویان شد و برعلیه شرکت‌های پلیمر آریا ساسول , بیمه دی و ویتانا بیشترین اثر مثبت را بر شاخص فرابورس به نام خویش ثبت کردند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

scroll to top