5 هزار و 600 ملیارد تومان سهام عدالت به تدریج فروخته شد

5هزار و 600ملیارد تومان سهام عدالت به تدریج فروخته شد

مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری بورس اوراق بهادار از فروخته شدن ۵ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان سهام عدالت خبر بخشید .

*** فروش سهام عدالت

 حسین فهیمی در خصوص میزان فروش سهام عدالت , اذعان کرد :

از حدود ۱۹ میلیون نفری که در مدیریت سهام عدالت روش غیر مستقیم را انتخاب کرده بودند , کم‌تر از ۲ میلیون نفر تصمیم گرفتند تا بخشی از سهام‌شان را ( مجموع ۶۰ درصد ) به فروش برسانند .

در حال حاضر ۵ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان به حساب فروشندگان سهام عدالت ( حدود ۱ میلیون و ۹۰۰ هزار نفر ) واریز شده‌است .

او با بیان اینکه اولویت ما بر حفاظت از سهام عدالت تنظیم شده است , خاطر نشان نمود :

تا زمانی که ما از فروش قطعی و اطلاعات فروشنده اطمینان حاصل نکنیم , عملیات فروش را انجام نمی‌دهیم .

*** ثبت و ضبط غیرحضوری

فهیمی بر اساس تصمیم شورای عالی بورس و بنابر شیوع ویروس کرونا , اعلام کرد :

تصمیم بر این شد که شناسایی مشتری و ثبت و ضبط مشتری در شرکت سپرده‌گذاری به عنوان درگاه ورودی بازار اوراق بهادار , با دو مولفه‌ی اطلاعاتی صورت بگیرد و افراد مجبور به مراجعه حضوری نباشند .

شماره شبا حساب بانکی و شماره سیم‌کارتی به اسم دارنده سهام عدالت در حال حاضر می توانند بار ثبت و ضبط مشتری را به طور غیر حضوری به دوش بکشند .

سهام عدالت

*** الزامات فروش سهام

مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری بورس اوراق بهادار در پایان پیرامون نیاز به شماره سیم‌کارت و شماره شبا به نام صاحب سهام جهت فروش سهم خود , اظهار داشت :

اشخاصی که به درستی شماره شبا حساب بانکی و شماره سیم‌کارت را معرفی کرده بودند , سهامشان به فروش نهاده شده و پول حاصل از سهام به حساب آنها واریز شده‌است .

افرادی که پول حاصل از فروش سهام عدالت را هنوز اخذ نکرده‌اند , حتما یکی یا این که هر دوی این شماره‌ها را به صدق وارد نکرده‌اند .

در‌صورتی‌که دارندگان سهام‌ در شماره شبا یا شماره موبایل مغایرت دارند , میتوانند با مراجعه به سایت اصلی سهام‌عدالت , شماره‌های خود را تصحیح نمایند .

*** سهام عدالت

به نقل از خبرگزاری صنایع , محمد عطایی در خصوص سهام موجود در سبد سهام عدالت به صورت مجزا فروخته می گردد , اظهار داشت :

هرمورد از سهام موجود در سبد سهام عدالت به صورت مجزا فروخته می‌شود , بنابراین ممکن است کل فرایند فروش سهام عدالت متعلق به مشمول در چندین مرحله انجام و وجوه آن هم کم کم واریز شود .

سبد سهام عدالت وابسته به مشمولانی که روش مستقیم را انتخاب کرده‌اند , اکنون متشکل از سهام ۴۹ شرکت است که سهام ۳۶ کمپانی آن در بورس قابل معامله بوده و باقی آن اکنون در بورس وارد نشده و قابلیت معامله را ندارند , بدین ترتیب اکنون قابلیت ثبت توصیه فروش صرفا در خصوص شرکت‌های قابل معامله در بورس آماده است .

سهام عدالت

*** فروش سهام عدالت به صورت مجزا

به نقل از خبرگزاری صنایع , مدیر نظارت بر کارگزاران اداره بورس و اوراق بهادار در پایان پیرامون هر یک از سهام موجود در سبد متعلق به مشمول به صورت جدا از هم فروخته شده , اذعان کرد :

در صورت ثبت پیشنهاد , هر یک از سهام موجود در سبد وابسته به مشمول به صورت مجزا فروخته شده و واریز وجه آن نیز به صورت مجزا به حساب بانکی مشمول صورت قبول میکند , براین اساس ممکن است کل فرایند فروش سهام متعلق به مشمول در چندین مرحله صورت گرفته و وجوه آن نیز در چندین مرحله به حساب مشمول واریز شود .

مشمولان سهام که قصد فروش خود را دارند باید گذشته از هر اقدامی به سامانه استعلام و آزادسازی سهام مراجعه و در صورت مغایرت , تلفن همراه و شماره شبای حساب بانکی وابسته به خویش را تغییر دهند .

مشمولان سهام می‌توانند از روش تماس تلفنی با شماره ۱۵۶۹ که به صورت شبانه‌روزی فعال است , از وضعیت کارگزار ناظر سهام خود آگاه شوند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

scroll to top