به زودی شاهد سقوط قیمت مسکن هستیم!

در تازه ترین اخبار کاروصنعت، رئیس اتحادیه املاک تهران چنین گفته است: اگر در آینده مذاکره هایی اتفاق بیوفتد، شاهد سقوط قیمت مسکن هستیم. به همین دلیل اگر در گذشته نسبت به خرید مسکن اقدام کرده اید تا زمانی آن را گران‌تر بفروشید، الان شاهد ضرر و زیان خواهید شد.

سقوط قیمت مسکن

بر اساس گفته های رئیس اتحادیه املاک تهران، فروشندگان خانه به طور چشم گیری افزایش یافته است. وی در ادامه گفت: « با مذاکراتی که قرار است در آینده رخ دهد، شاهد سقوط حتمی قیمت مسکن خواهیم بود. به همین علت آن دسته از افراد که به قصد فروش خانه به قیمت گران تر دست به خرید خانه زده بودند، شاهد ضرر حتمی می شوند.»

براساس شواهد میدانی، انتخابات آمریکا سبب شده تا بازارهای مفاوتی مانند طلا، ارز، مسکن و خودرو تحت تاثیر قرار گرفته اند. به صورتیکه بعضی افراد خانه‌های خود را برای فروش گذاشته‌اند.

یکی از کاربران توییتر درا ین خصوص توییتی با این مضمون منتشر کرده است:« قیمت های لوازم خانه با سر پایین می‌ آید. به صورتیکه از دیروز بیشتر رهن کامل خانه در سایت دیوار به رهن و اجاره تبدیل شده اند.»

اخیراً با تحولات سیاسی رخ داده در جهان و احتمال رسیدن جو بایدن به ریاست جمهوری آمریکا، تحولاتی در بازار مسکن نیز رخ داده است. ببه شیوه ای که برخی از سودگران بازار مسکن حالا فروشنده هستند.

 

سقوط قیمت مسکن در آینده

 

خانه‌ها احتکار شده را بفروشید!

بنابر گفته های رئیس اتحادیه املاک شهر تهران و براساس اتفاق های اخیر در کشور آمریکا و تعداد آرای قبولی جو بایدن، سبب شده تا فروشندگان مسکن بیشتر شوند؛ با این وجود الان در بازار مسکن کسی خریدار نیست و همه فروشنده هستند. علت آن هم این است که مردم مسکن نمی‌خرند و پولی در دست مردم نمی باشد. لازم به ذکر است که قدرت خرید مردم هم کاهش یافته است.

در این بین سوالی از اقای مصطفی قلی خسروی مبنا بر اینکه چه زمان مردم دست به خرید خانه بزنند پرسیده شد. وی در این خصوص جواب داد: مردم ایران درمورد شرایط آگاهی دارند و خودشان می دانند که چه موقع خانه بخرند یا اینکه بفروشند. ما به مردم سفارش میکنیم تا آن دسته از افراد که در گذشته خانه خریده اند تا وقتی قیمت مسکن بالا رفت آن را بفروشند، لازم است تا این افراد خانه ها را هرچه سریع تر بفروشند.

او همچنین گفت: در صورتیکه تحولات سیاسی ادامه اشته باشد و مذاکره اتفاق بیافتد، آن دسته از افراد که مسکن احتکار کرده اند، ضرر می بینند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

scroll to top