اسحاق جهانگیری اظهار‌کرد : دولت ارز موردنیاز کشور را تامین می نماید

اسحاق جهانگیری اظهار‌کرد : دولت ارز موردنیاز کشور را تامین می نماید

جلسه دیدار تعدادی از اعضای اتاق بازرگانی جمهوری اسلامی ایران با اسحاق جهانگیری عصر روز جاری ( دو شنبه ) برگزار شد .

اسحاق جهانگیری در‌این گرد‌همایی با تاکید بر این که تامین ارز مایحتاج میهن یکی مهم‌ترین اولویت‌های در فرمان فعالیت دولت است , اعلام‌کرد : دولت در تلاش است ارز مورد نیاز کشور را تامین نماید و توقع داریم بخش خصوصی و صادرکنندگان کشور هم بازگشت ارز حاصل از صادرات به چرخه اقتصادی کشور را به عنوان دغدغه ملی با جدیت دنبال نمایند .

جهانگیری از بخش خصوصی و صادرکنندگان و واردکنندگان به عنوان خدمتگزاران کشور یاد کرد و با تاکید بر این‌که دولت اهتمام جدی دارد که از بخش خصوصی حمایت نماید , ادامه داد : باورم این است که بخش سری بایستی به معنای حقیقی محور اقتصاد کشور باشد و دولت هم در تلاش است تا بخش خصوصی توانمند شود چرا که معتقدم هر چه بخش خصوصی توانمندتر باشد به نفع منافع ملی و توسعه کشور است .

معاون اول رئیس‌جمهور با تاکید بر اهمیت نقش اتاق بازرگانی به عنوان رینگ وصل بخش خصوصی کشور با دولت بیان کرد : اتاق بازرگانی نماینده بخش خصوصی کشور است و توقع داریم که ضمن گفتگو با بخش‌های مختلف دولت , راهکارهای عملیاتی برای حل مشکلات پیش روی صادرکنندگان , واردکنندگان و تولیدکنندگان کشور به دولت ارائه دهد .

جهانگیری با اشاره به برنامه‌ریزی آمریکایی‌ها برای فروپاشی اقتصاد کشور‌ایران اعلام‌کرد : آمریکایی‌ها برنامه‌ریزی کرده بودند که با اعمال تحریم‌های سخت و هدفمند , اقتصاد کشور مارا در گیر فروپاشی کنند البته به فضل الهی و درنتیجه مقاومت ملت بزرگ ایران و همت همه مسئولان و بخش خصوصی این انگیزه آمریکایی‌ها با ناکامی مواجه شد .

اسحاق جهانگیری

معاون اول رئیس‌جمهور ادامه داد : علاوه بر تحریم‌ها , شیوع بیماری کرونا نیز که بر بخش اعظمی از اقتصادهای مطرح و بزرگ دنیا ضربه اساسی وارد نموده است , به اقتصاد مرز و بوم ما نیز جراحت زد البته اقتصاد جمهوری اسلامی ایران روی پای خویش ایستاده و ان‌شاءالله بر مشکلات فائق خواهد شد و کلیدی این است که در‌این وضعیت مشقت بار تمامی ما تلاش کنیم که کشور با سرافرا‌زی از این مرحله سخت عبور نماید .

جهانگیری از اتاق بازرگانی ایران خواست در جلسات خویش با بانک مرکزی راهکارهایی را برای حل مشکلات ارزی صادرکنندگان و واردکنندگان , تدوین و هماهنگی‌های لازم را برای رفع سختی ها پیش رو انجام دهند .

در‌این گرد‌همایی رئیس اتاق بازرگانی ایران هم گزارشی از مشکلات و دغدغه‌های صادرکنندگان مملکت ارائه کرد و گفت : صادرکنندگان حرفه‌ای و شناسنامه دار کشور همواره به تعهدات خویش عمل کرده اند و ارز حاصل از صادرات آنها به چرخه اقتصاد کشور بازگشته است .

در این نشست همچنین تعدادی از اعضای اتاق بازرگانی ایران دغدغه‌ها و مسایل پیش روی صادرکنندگان را مطرح و راهکارهای پیشنهادی خویش را برای حل این مساله ارائه کردند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

scroll to top